zpět

Náš příběh

Historie

Pár slov o naší restauraci

Restaurace byla otevřena v roce 2008 v novém sklářském komplexu Novotný Glass centrum v Novém Boru, kterému se tehdy říkalo Ajeto Nový Bor. Celý objekt vyrostl za prodejní galerií přestavbou bývalé mateřské školky podle návrhu prof. Bořka Šípka, který je i autorem designu řady prvků vybavení. Majitel Petr Novotný přišel s konceptem propojení sklářské hutě s restaurací, se kterým se setkal v zahraničí, kde turistický ruch pomáhá udržet při životě tradiční řemesla.

Součástí objektu je i Club Áčko určený pro firemní i jiné akce, zázemí v něm našel též Billiard Club Áčko. V první patře se pak nachází sklářské Muzeum s výhledem na huť a expozicí soudobého sklářského umění z celého světa. V roce 2015 bylo muzeum rozšířeno o nové patro s originální střechou dle návrhu ing. arch. Leoše Bogara, ve kterém naleznete výstavu IGS History z děl vytvořených během novoborských mezinárodních sympozií od roku 1982. V rámci IGS 2015 byla odhalena venkovní plastika akademického malíře Ivo Rozsypala.

Restaurace Huť si zakládá především na výborné kuchyni, založené na kvalitních surovinách a umu našich šéfkuchařů. Díky nim byla restaurace několikrát oceněna v Maurerově výběru či v soutěži Mattoni restaurace roku.