zpět

Náš příběh

O nás

Pár slov o naší restauraci

Restaurace Huť byla otevřena v roce 2008 v novém sklářském komplexu v Novém Boru pod názvem Restaurant Ajeto. Centrum vybudoval sklářský mistr a spoluzakladatel sklárny Ajeto Petr Novotný, který přišel s konceptem propojení sklářské hutě s restaurací, se kterým se setkal v zahraničí, kde turistický ruch pomáhá udržet při životě tradiční řemesla. Přímo od stolu můžete denně nejméně do 15 hodin sledovat při práci mistry skláře.

Novotný Glass Centrum se sklárnou, muzeem a restaurací je přestavbou bývalé mateřské školky podle návrhu architekta a designera Bořka Šípka, který je i autorem designu řady prvků vybavení restaurace, např. netradičního osvětlení z kovových trubek se skleněnými ozdobami. Součástí objektu je klub určený pro firemní a jiné akce, populární jsou třeba pondělní hospodské kvízy. Zázemí v ěm našel též kulečníkový klub s třemi vyhřívanými karambolovými stoly.

V prvním patře se nachází muzeum s výhledem na huť a expozicí soudobého sklářského umění z elého světa. V oce 2015 bylo muzeum rozšířeno o nové patro s originální střechou dle návrhu ing. arch. Leoše Bogara, ve kterém naleznete výstavu IGS History z ěl vytvořených během novoborských mezinárodních sympozií od roku 1982. V rámci IGS 2015 byla odhalena venkovní plastika akademického malíře Ivo Rozsypala. Dopřejte si nápoj v jedinečné sklenici od našich mistrů sklářů a pochutnejte si na pokrmech našich mistrů kuchařů. Dobrou Huť!